VİNÇ EKİPMANLARI

VİNÇ KOMPONENTLERİ

Başlık Grupları

160-500 mm arası başlık grupları standart olarak üretilmektedir. Teker göbeğinden tahrikli, çift kirişli ve tek kirişli köprülere göre imal edilmektedir.

Kablolu Kumanda

kablolu kumandalarda scheneider marka kumanda kullanılmaktadır. Çift hızlı ve tek hızlı olma özelliği vardır. Ayrıca acil stop butonu bulunmaktadır.

Uzaktan Kumanda

Kalem pilli veya elektrik şarjlı olarak tercih edilebilir. Yüksek irtifalı vinçlerde, sıcak veya uzun malzemelerin transferinde kullanılan vinçlerde tercih sebebidir.

Elektrikli Limit Siviçler

Vinç x,y ve z eksenlerinde stoperlere çarpmadan önce otomatik olarak durduran kompanettir.

Teker Blokları

Vinçlerin sağa-sola ve ileri-geri hareket etmelerini sağlayan çelik tekerlerden oluşan göbek tahrikli redüktörlerle çalışan kompenenttir. Yüksek tonajlı yapıların hareket ettirilmesinde de kullanılabilir.

Kanca Blokları

VınçIere malzeme bağlanmasını sağlayan sistemdir. Donam olarak, tek makaralı 2 makaralı, 3 makaralı ve 4 makaralı olan kentlerdekilerden birisidir.

Kablo Taşıma Sistemleri

Köprü elektrik tesisatlarında, kısa mesafeli hol boyu elektrik tesisatlarında kullanılırlar.

Kapalı Bara Sistemleri

Hol boyu elektrik tesisatlarında kullanılırlar.

VİNÇ ATAMAÇLARI

Kanca

C Kanca & C Hook Rulo taşıma esnasında riski en aza indirmek amacıyla tasarlanmış ve devrilme, kayma, yuvarlanma gibi istenmeyen durumları maksimum derece önlemektedir.

Yük Traversi

Kaldırılacak ağırlığa göre Standard olarak üretilen yük transferlerinin yanı sıra ürünlere göre özel tasarımlarda yapılmaktadır. Yük transferlerinin amacı ağırlığı dengeli ve güvenli bir şekilde kaldırmaktadır

Manyetik Kaldıraç

Metal endüstrisinde taşımayı kolaylaştırmak ve zaman kazanmak için kullanılmaktadır

Çene

Zincir Sapan

TOP