ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Alışveriş Merkezi • Endüstriyel Tesisler • Yüksek Katlı Binalar • Gemi Hangarları • Liman • Otoyol Korkulukları

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Bina veya yapıların , çeşitli çelik maddelerle birbirlerine vidalanarak veya kaynak işlemiyle birleştirilerek , zemin ve alan ölçüleri mühendislik hesapları yapılıp inşa edilmesi işlemidir.

  • Bu tarz yapılar özellikle deprem riski bulunan bölgelerde elverişli ve kullanışlıdır.Çelik yapılar doğru meteryaller kullanıldıktan sonra doğal veya doğal olmayan etkenlere çok daha dayanıklı yapılardır.
  • Çelik Konstrüksiyon yapılar başarılı bir tasarım ve mimari ile çok görkemli ve dayanıklı eserlere dönüştürülebilir.Betonarme yapılara göre daha dayanıklı ve daha kullanışlıdır.Depremlerde hasar,can ve mal kaybı riski , başarılı bir çelik konstrüksiyon yapıda minimum seviyededir.
  • Çelik konstrüksiyon Bina Yapımında müşterinin maliyet , görsel , kalite isteklerini elde etmek için inşaat yapım planlaması, tasarım sürecinin başlangıcında başlamalıdır .İnşaat başlangıcı ,zemin etüd çalışmaları ilgili mühendislerce yapıldıktan sonra , müşteri talepleri ve öncelikleri belirlenip sonra fiyatlandırma aşamasını geçtikten sonra başlamalıdır.
  • Aşan Çelik Yapı’nın üretimini yaptığı çelik konstrüksiyon yapıların dayanıklılık,uygun maliyet,görsel hem dayanıklı hem de düşük maliyetli çelik konstrüksiyon yapıların oluşmasında
  • Seri üretim için hazırlanmış üretim atölyesi,mühendislik çalışmaları,şirket öz sermayesi ekili olmaktadır.
  • Aşan çelik yapının şimdiye kadar yaptığı yüzlerce dayanıklı ve kullanışlı çelik konstrüksiyon yapılarda doğal veya doğal olmayan sebeplerle oluşan etkiler sonucunda hiçbir şekilde bu yapılarda can ve mal kaybı yaşanmamıştır,binalar zarar görmemiştir.

Çelik Konstrüksiyon

Aşan Çelik Yapı üretimleri arasında

Alışveriş Merkezleri

Alışveriş merkezleri insanları etkilemek için farklı mimarilere sahip yapılardır. Çeliğe istenilen şeklin verilebilmesi, daha sağlam ve daha estetik oluşu betonarme yapıların bu alanda daha başarısız olduğunun kanıtıdır. Bu tip yapılarda çelik kullanımı daha yaygındır. Hafif yapısı, hızlı montajı, kısa üretim periyodu, depreme dayanıklılığı ve çevre dostu olması çelik konstrüksiyonun avantajlarıdır.

Endüstriyel Tesisler

Endüstriyel tesisler üretim alanlarına göre dizayn edilen fonksiyonel alanlara sahip çalışma yerleridir. Bu tip binalarda vinçler ve askıda duran ekipmanlarda kullanılmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapılar bu tip alanlarda betonarme yapılara göre daha başarılı olup firmanın gelecekteki taleplerine göre değişiklik yapılabilme özelliğine sahiptir. Ek olarak çelik yapılar betonarme yapılara göre daha sağlam ve daha az işletme maliyetine sahiptir.

Yüksek Katlı Binalar

Yüksek katlı binalarda asma katlar, taşıyıcı kolonlar ve cephe giydirmeleri için çelik konstrüksiyon sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bu tip binalarda ağırlık azaltması için çelik uygulamaları yapılmaktadır.

Robot Kabinleri

Aşan Çelik Yapı, akustik, ısı transferi, mukavemet ve ışık dağılımı gibi alanlarda müşterilerine özel çözüm ortaklığı yaptığı, özel üretim yapıları ile fark yaratmaktadır. Robot kabinleri, ısıl işlem fırınları, boya ve kumlama kabin konstrüksiyonları, lazer kesim platformları ve trimleme ataçmanları üretim kabiliyetlerimizden bazılarıdır. Bu alanlardaki tecrübesi ve AR-GE için ayırdığı süre ile Aşan Çelik Yapı Türkiye’nin lider firması haline gelmiş bulunmaktadır.

Tren Yolları ve Köprüleri

Aşan Çelik Yapı olarak tren yolları için tren yolu köprüleri, korkulukları, elektrik direkleri, tren durakları, bakım atölyeleri, bakım ataçmanları ve tren yolu şantiyelerini üretip, montajını yapabilme kapasitesine sahiptir. Standartlara uygun tasarımı, sağlam yapısı ve korozyona karşı dayanıklılığı ve rekabetçi fiyat politikası ile Aşan Çelik Yapı dünya genelinde tren sektörüne hizmet vermektedir.

Otoyol Korkulukları

Aşan Çelik Yapı bünyesinde bulunan deneyimli kadrosu ile her türlü otoyol korkuluk tasarımını gerçekleştirebilmektedir. Yeni tasarımı bitmiş olan ürünler gerekli testlere tabi tutulup üzerinde geliştirmeler yapıldıktan sonra seri üretime geçilmektedir. Teknik şartnamelere uygun bir şekilde tasarımı yapılan otoyol korkulukları üretimden sonra korozyona karşı dayanıklılık kazanması için galvaniz işlemine sokulmaktadır. Güvenlik levhalarının montajı yapıldıktan sonra sevk edilip müşterinin isteğine göre yerine montajı da yapılmaktadır.

Gemi Hangarları

Stadyumlar

TOP